KNHS Regio Overijssel
Nieuws: Verslag Galoppade 2014 paarden
Terug naar overzicht...

Verslag Regiokampioenschappen Overijssel paarden vrijdag 15 en zaterdag 16 augustus 2014

 

Springen

Het B-springen werd beoordeeld door gastjurylid Rianne Nalis in samenspraak met jurylid dhr. Theo Groen. Deze klasse werd gewonnen door Jesse Seiger met zijn 4-jarige schimmel Fiore (v. Astrello). Samen behaalden ze een uitstekende score van 90 stijlpunten. Dat beloofd nog wat voor de rijstijlcompetitie!
De klasse L werd verreden over 2 manches, waarbij uiteindelijk 4 combinaties in de barrage terecht kwamen. Na een spannende strijd trok Nadieh Plegt met de 7-jarige hengst Ksh Callord (v. Lord Z) aan het langste eind en kan zich een jaar lang Regiokampioen van Overijssel noemen in de klasse L.

Het M-springen werd op vrijdag afgerond. Ook deze klasse ging over 2 manches, waarbij 8 combinaties zich plaatsen voor de barrage. Uiteindelijke winnaar was Steven Veldhuis met Cillia B (v. Wallenberg).

De klassen Z en ZZ hadden vrijdag een voorselectie gehad en 70% daarvan verscheen zaterdag weer aan de start. In de klasse Z won Jan Weersink met C-Valentijn (v. Namelus R) na een snelle en spannende barrage. Fleurance Verhoek probeerde aan de tijd van Jan te komen, maar kreeg helaas een balk.

Vicky Helthuis schreef met Chappeau (v. Niveau) de klasse ZZ op haar naam, door als enige 4 strafpunten te behalen over 2 manches.

 

Individuele dressuur

De individuele dressuur klasse M1 en M2 vonden plaats op de vrijdag. De overwinning in de klasse M2 ging naar Lotte Krijnsen met Rosenstolz (v. Rotspon) met 67.00%. Lotte en Rosenstolz vormen nog maar een half jaar een combinatie, en komen tevens uit in de aangepaste sport Grade III.
In de klasse M1 kwamen zes combinaties binnen voor de huldiging. Kampioene Christel Roetgerink-Rouweler (foto) was verrast en zeer blij met de kampioenstitel die ze verdiende met haar zesjarige merrie Deovolente (v. Spielberg).
De beste acht combinaties van de klasse Z1 van vrijdag kwamen op zaterdag terug voor de finale. Deze finale kende een zeer spannende ontknoping waarbij na twee ex-aequo onderdelen uiteindelijk de score van de hoofdjury de doorslag gaf, waardoor Susan Stegehuis het kampioenslint omgehangen kreeg voor haar prestatie met Dorsano’s Sir Johnson (v. Johnson). De reservetitel ging naar Femke Beljon met haar goudvos Discovery.
In de finale van de klasse B was Bart Wagenvoort alle amazones de baas. Met zijn 6-jarige schimmel Duvel (v. Riverman) zette hij met 65.67% de kampioensscore neer.
In de voorselectie van de klasse L1 nam Carola Dijk in haar rubriek al de leiding, in de finale wist de amazone deze lijn vast te houden met haar 8-jarige merrie Daphne (v. Dauphin) en won de titel met 66,50%.
In de finale van de klasse L2 wisten twee combinaties een score van boven de 70% neer te zetten, dat beloofd nog wat voor de Hippiade! De proef van Mellany van de Vorstenbosch met Estoril (v. Ampere) werd door de juryleden beoordeeld met maar liefst 71.83%. Hiermee kon de titel de amazone van de Deltaruiters niet meer ontgaan. De reservetitel ging met 70.17% naar Ashley Langevoort met de 6-jarige merrie Darkline (v.Hotline).
Amazone Linda Verwaal en haar leerlinge Mariska Meenhuis gingen de strijd met elkaar aan in de klasse Z2. Linda Verwaal wist met de 7-jarige hengst Rocky Lvd (v. Rock Forever) alle onderdelen te winnen en eiste hiermee de kampioenstitel op met een totaalscore van 67.49%. Mariska Meenhuis won met Bentley met 66.05% de reservetitel.
Wendy van Rijsbergen zette met de 9-jarige hengst Boeve’s Diablo (v. Dimaggio) in het eerste onderdeel klasse ZZ-Licht de concurrentie op bijna 5% achterstand. In de kür op muziek moest ze Sharon van Dijk met Sergio (v. Flemmingh) voor laten gaan, maar in de einstand kon de titel haar niet meer ontgaan met een score van 65.66%.

 

Afdelingsdressuur
In de afdelingsdressuur was er sprake van een groep vier- en zestallen met zeer veel kwaliteit. Bij de zestallen klasse L ging de kampioenstitel naar LR Bathmen e.o. met een score van maar liefst 69,20%. Volgens instructrice Loes Cevaal was er zeker nog ruimte voor verbetering in de aanloop naar de Hippiade. Bij de viertallen werden de klasse L en M in handicap verreden. De Oosterhoffruiters gingen, als enige M viertal in de groep van negen, met de reservetitel naar huis. De kampioenstitel ging met 68,80% overtuigend naar RV de Zeven Buurtschappen.

 

Verenigingskampioenschap

Voor het verenigingskampioenschap gingen dit jaar 14 teams de strijd met elkaar aan. Na de dressuur te hebben verreden, ontstond er met 2 punten verschil een spannende strijd tussen de Deltaruiters en Zwartewaterruiters. Dat het springen dan ook van groot belang is, bleek bij het opmaken van de einduitslag. Hoewel de Zwartewaterruiters aan leiding gingen bij na de dressuur, werden ze na het springen naar een tweede plek verwezen door de Deltaruiters uit IIsselmuiden. Als 3e kon LR Heeten zich opstellen en de 4e prijs ging naar de Heemruiters uit Mariënheem.

 

Uitslagen


Springen:
Klasse B: 1. Jesse Seiger-Fiore, 2. Rielke Roeland-Everglade T, 3. Jesse Seiger-Boa’s Etan, 4. Anouk Hoorn-Destiny, 5. Anne Brunnenkreef-Alexia, 6. Lisette Kleine Schaars-Keizers unexpectedly, 7. Tom Haafkes-Geroge, 8. Chantal Roerink-Jelson, 8. Louis Nieuwenhuis-Tyara, 10. Jacqueline Bloemberg-Tanessa, 11. Moniek Helthuis-Content, 12. Judith Heimerikx-Cupi-rikx, 13. Rick Snippe-Cayenne  Klasse L: 1. Nadieh Plegt-Ksh Callord, 2. Anne-lotte Tijhuis-Desperado, 3. Anke Booijink-Arona, 4. Carolien Teggeler-Dandy Casall, 5. Anne-lotte Tijhuis-Fenomenal TL, 6. Daphne Haarhuis-Wodan, 7. Joey Lansink-Eiloma, 8. Wendy Weijenborg-Cavita, 9. Eva Oude Wolcherink-Coco Chanel Sdh, 10. Chris Hagenvoort-Cleopas, 11. Jose van Dalfsen-Wipeout, 12. Wout Kuiphuis-Del La Viega, 13. Albert Koobs-Wennemars Klasse M: 1. Steven Veldhuis-Cillia B, 2. Joey Lansink-Edessa H2, 3. Britt Vaanholt-Candic, 4. Pia Brinkman-Duchess P, 5. Dafne Helthuis-Arco, 6. Sven Peters-Up To You, 7. Miranda Spronk-Golden Christien, 8. Marit Braamhaar-Cayetano M, 9. Yoeri Marsman-Aninn, 10. Laura Brinkman-Beloma B, 11. Ties Rothstegge-Nosebreaker, 12. Thomas Krone-Dukendy Klasse Z: 1.Jan Weersink-C-valentijn, 2. Fleuranse Verhoek-Capitol, 3. Vicky Helthuis-Alexis, 4. Jan Diepman-Donate Klasse ZZ: 1. Vicky Helthuis-Chappeau, 2. Rob Wiefferink-Wervelwind, 3.Vicky Helthuis-Lotus.

 

Dressuur: Klasse B: 1. Bart Wagenvoort-Duvel, 2. Anne-marie Lubberman-Ieniemienie, 3. Jessica Teunis-D’angelo, 4. Linda Biemans-Erewoord G, 5. Dion Wieringa-Cwiena, 6. Charron van Roeden-Bokina, 7.Jan van den Berg-Bento, 8. Jessica Jansen-Elroy, 9. Rosanne Eeftink-Evita, 10. Roos Soepenberg-Elmo, 11. Els Doorn-Evita A, 12. Sharon Lisser-Egano Klasse L1: 1. Carola Dijk-Daphne, 2. Joëlle Dekker-Chloé, 3. Petra de Jong-Dylana Jv, 4. Claudine Schuth-Evita G.v., 5. Renske Slotman-Braveheart, 6. Kyra Zeimentz-Day-star, 7. Anouck Nuyen-Cheslandra, 8. Cindy Roelofs-Evita, 9. Louanne Eenkhoorn-Clinton, 10. Sabrina van der Goes-Bo, 11. Linda te Lindert-Basalt, 12. Samantha van der Lof-Just Cavalli, 13. Manda Profijt-Elisabeth, 14. Marissa Poel-M.t.t. Dorabella Klasse L2: 1. Mellany van de Vorstenbosch-Estoril, 2. Ashley Langevoort-Darkline, 3. Marije Klaassen-Eyes On Me, 4. Karlijn Geelkerken-Ecuador Vd, 5. Rom Vermunt-Dancer, 6. Ellen Kosse-Defurstinels, 7.Nienke Talens-Erasmus, 8. Natasja Damhuis-Nadine, 9. Aven Ruiterkamp-Darina F, 10. Esther van der Vegt-Evera, 11. Renee Schepers-Ronaldo, 12. Helen Sassen-Edette T.S. Klasse M1: 1.Christel Roetgerink-Deovolente, 2. Wendy uijt de Boogaardt-Eros H V B, 3. Gabrielle Rensink-Edson, 4. Joyce Vegter-Charnieta, 5. Jacco Doornwaard-Cocky, 6. Laura Engbers-MTT Aruba, 7. Michelle Weyl-Enzo D, 8. Annemieke Brinkman-Sandy Gold, 9. Inge Vogelzang-Amigo, 10. Nathalie van der Lof-Checkpoint Charlie, 11. Chantal Rauws-Bright Star Klasse M2: Lotte Krijnsen-Rosenstolz, 2. Sabine Vosmer-Solo, 3. Ymke van der Spoel, 4. Monique Nijenkamp-Boulahrita, 5. Jacco Doornwaard-Confusius Klasse Z1: 1. Susan Stegehuis-Dorsano’s Sir Johnson, 2. Femke Beljon-Discovery, 3. Marieta Doornwaard-Didi Seven, 4. Chantal Rauws-Catwalk, 5. Jacinta Hemmen-Burghgraef, 6. Stephanie Scheerder-Aimé, 7. Marjolijn Groener-Dessa-Utopia, 8. Fabrice Eisink-Warrior Klasse Z2: 1. Linda Verwaal-Rocky Lvd, 2. Mariska Meenhuis-Bentley, 3. Janine Flier-Borsato, 4. Gerdien Hilgenberg-Chanel, 5. Sharon van Dijk-Abundance Amore, 6. Inge Meijer-Don Amigo, 7. Samantha van der Lof-Don Fernando Klasse ZZ-Licht: 1. Wendy van Rijsbergen-Boeve’s Diablo, 2. Sharon van Dijk-Sergio.

 

Afdelingsdressuur: Zestallen: 1. LR Bathmen e.o.  Viertallen: 1. RV de Zeven Buurtschappen, 2. LR de Oosterhoffruiters, 3. RV de Eschruiters.

 

Verenigingskampioenschap: 1. LR de Deltaruiters-IJsselmuiden, 2. RV Zwartewaterruiters-Genemuiden, 3. LR Heeten-Heeten, 4. HV de Heemruiters-Mariënheem.


Geplaatst: 23 februari 2017
Agenda:
28
januari
Hippisch Ondernemerscaf├ę Overijssel te Hellendoorn
01 / 02
februari
Indoorkampioenschap 2019
08 / 09
februari
Indoorkampioenschap 2019
15 / 16
februari
Indoorkampioenschap 2019
19
mei
Paard & Recreatiedag Regio Overijssel te Markelo
21
mei
Voorjaars ALV